Historia

Produkcja stylowych mebli do domu w Warszawie - Historia

Stolarstwo, Rzemieślnictwo, Design… Dzieje polskiego stolarstwa sięgają XV wieku. Cech ten pierwszy raz powstał w Krakowie w 1948 roku. Rozwinęły się miasta i różnorodność przedmiotów użytkowych. Z czasem powstała pierwsza szkoła Konarskiego, gdzie młodzi ludzie uczyli się podstaw konstrukcji drewnianych i meblarstwa. Wraz ze stolarstwem zaczęły powstawać wyspecjalizowane zawody pokrewne – od Architekta po Designer’a. Stolarstwo wydaje się być starym zawodem, który ginie wśród wielkich fabryk meblarski produkujących masowo sprawdzone, identyczne przedmioty. Jednak coraz większy odsetek społeczeństwa posiada wysublimowany gust. Nasza przyszłość to podążanie za oryginalnym stylem. Aby tam dotrzeć, jest nam potrzebny ktoś, kto pomoże stworzyć wzór i formę niepospolitą, dopasowaną do naszej osobowości.
Przecież każdy z nas jest inny i chce wyróżniać się wśród masy. Potrzebujemy wytworów obrazujących nasze cechy i upodobania. Zakład Stolarski Jacka Misiaka powstał w burzliwych czasach komunizmu. Był to okres, kiedy potrzeby konsumenckie zaliczały się do mało wymagających. Naród nasz cieszył się z tego, że mógł sobie kupić drzwiczki frontowe do szafek kuchennych. Po kolejnych dostawach znikały ze sklepów jak świeże bułeczki. Hitem była boazeria, którą mieszkańcy bloków warszawskich masowo wykańczali swoje przedpokoje. Pewnie do dzisiaj możemy odkryć w wielu domach pozostałości lat 80-tych. Było to dość niesamowite. Do dzisiaj pamiętam jak moja mama stemplowała etykiety na szafki, a były to tysięczne ilości. Masówka nie była jednak marzeniem rodziny. Głównym założeniem była innowacyjność i oryginalność. I tak pozostało do dnia dzisiejszego.
↩ Powrót

Historia

Stolarstwo Ciebie wyróżni

Stolarstwo wydaje się być starym zawodem, który ginie wśród wielkich fabryk meblarskich. Jednak coraz większy odsetek społeczeństwa posiada wysublimowany gust. Nasza przyszłość to podążanie za oryginalnym stylem.

Teraźniejszość

Nietypowe konstrukcje i technologia

Dzisiaj Zakład realizuje projekty nietypowych konstrukcji, których nie można zakupić out-of-the-box. Scenografie, targi, eventy w dobrej jakości i oryginalnym stylu.

Przyszłość

Dążymy do Harmonii

Projektowanie i realizacja nowych form design’u wykorzystującego projektowanie parametryczne oparte na formach organicznych. Przyroda i harmonia tworzy formy ponadczasowe. Chcemy odwzorowywać to, co doskonałe w konstrukcjach użytkowych.